مدیر کل دفتر بازرسی، مدیریت
عملکرد و امور حقوقی

آقای فخر موحدی

    .
۱۳۹۵/۱۱/۲۷

آغاز همایش مدیران کل عملکرد و بازرسی استانداری ها در مشهد

همایش سراسری مدیران کل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری های کشور، روز چهارشنبه در مشهد آغاز شد.

همایش سراسری مدیران کل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری های کشور، روز چهارشنبه در مشهد آغاز شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، این همایش دو روزه با حضور مدیران کل بازرسی استانداری ها، به عنوان روسای هیات بازرسی انتخابات 31 استان، با هدف آموزش و توجیه دست اندرکاران این حوزه برای انجام درست امور بازرسی برپا شده است.
رئیس هیات بازرسی انتخابات کشور در آغاز این همایش، با اشاره به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در برخی حوزه ها، گفت: در این دوره 2 موضوع عملکرد حوزه وظیفه مرکز مدیریت عملکرد و بازرسی استانداری ها و هیات های بازرسی انتخابات در استان ها در دستور کار است.
وجه الله خدمتگزار افزود: در حوزه انتخابات این آموزش ها زمینه آشنایی کافی و لازم با جایگاه و قوانین مرتبط با حوزه بازرسی را فراهم می کند تا به موقع و به درستی به وظایف خود عمل کنند.
وی اظهار کرد: برگزاری انتخابات سالم، درست و قانونمند، حفظ آرای مردم به عنوان حق الناس از جمله مباحث مبنای عمل هیات های بازرسی است و همه باید در چهارچوب قانون و مقررات، به درستی به وظایف خود عمل کنیم.
رئیس هیات بازرسی انتخابات کشور گفت: با هر اقدام، فعالیت و تلاش خارج از چهارچوب های قانونی در جریان انتخابات برخورد می شود و اجازه نمی دهیم روند انتخابات به هیچ وجه خدشه دار شود.
خدمتگزار افزود: تلاش همه بخشها اعم از مجریان، ناظران و بازرسان در انتخابات بر آن است که رفتاری خلاف قانون صورت نگیرد و مبنای عمل قانون است و در فرآیند انتخابات اعم از قبل، زمان تبلیغات و بعد از آن بازرسها نقش و حضور فعالی خواهند داشت بویژه در حوزه تبلیغات که در ظرف زمانی مشخص همه شیوه های تبلیغاتی در قانون تعیین شده و کسانی که در این عرصه ورود می یابند باید بر مبنای قانون عمل کنند.
رئیس هیات بازرسی انتخابات کشور گفت: اگر فرد یا گروهی اقدامی کرد که در قانون خلاف تشخیص داده شود با آن برخورد می شود و به رای دهندگان اطمینان می دهیم که روند برگزاری انتخابات درست، اصولی و منطبق با ماموریت های قانونی صورت گیرد.
وی از صدور و ابلاغ احکام اعضای هیاتهای بازرسی انتخابات استانها خبر داد و گفت: هم اکنون هیاتهای بازرسی انتخابات در تمامی استانها تشکیل و فعال شده و در شهرستان نیز به مرور احکام صادر و هیاتهای بازرسی تشکیل می شوند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهری و روستایی و میاندوره مجلس دهم، 29 اردیبهشت 96 برگزار می شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۰۶۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان